کلیپ ها – راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی – بخش دوم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی – بخش دوم

مشاور : شقایق فرزاد

تعداد کلیپ ها : ۵ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز

تهیه و تدوین : مهندس حسین ابراهیمی


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی

ادامه از کلیپ شماره یک

شوستروم وبرومر اصول زیر را در جریان مشاوره متذکر می گردند:
۱-ارائه اطلاعات در زمان مناسب.یعنی اطلاعات زمانی در اختیار مراجع قرار گیرد که مراجع آمادگی کامل برای درک و پذیرش آن را دارا باشد .برای این کار لازم است در زمینه شناخت مراجع وسایر موارد که به ایجاد روابط صمیمانه می انجامد ومراجع را نیز آماده می سازد اقداماتی مبذول گردد.
۲-عینیت اطلاعات. اطلاعات ذهنی نمی تواند به مراجع کمک چندانی کند.با توجه به سن و موقعیت مراجع باید روشی انتخاب گردد که اطلاعات ارائه شده کاملا قابل درک واستفاده باشندبرای هر چه ملموس تر کردن این لطلاعات بهتر است از ابزاری مثل بروشورها ،فرهنگ مشاغل ،فیلم وتصاویر مختلف ،وخلاصه شغل استفاده نمود.
۳-پیشنهاد حرف ومشاغل.پیشنهادات مشاور باید پس از شناسایی مراجع انجام گیرد تا نوع حرف و مشاغل پیشنهاد شده با علائق واستعداد مراجع زیاد بیگانه نباشد.پس از ارائه پیشنهاد عکس العمل های کلامی وغیر کلامی مراجع باید دقیقا مورد بحث وبررسی قرار گیرد واز آن ها نتیجه گیری به عمل آید.
۴-اطمینان از درک اطلاعات.اطلاعات ارائه شده زمانی موثر ومفید خواهند بود که مراجع آن ها را درک نماید و به کار بندد.بهتر است گام به گام عمل کرده وتا زمانی که از درک کامل اطلاعات توسط مراجع اطمینان حاصل نکرده ایم اطلاعات بعدی را در اختیار او قرار ندهیم.بیان خلاصه ای از مطالب ارائه شده توسط مراجع می تواند به ما اطمینان دهد که وی مطالب را به خوبی درک کرده است.

……ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

1 با تشکر از نظر شما

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.