کلیپ ها-تاب آوری و ویژگی های افراد تاب آور-بخش۶

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

مبحث- روانشناسی و مشاوره خانواده و شخصیت

موضوع و نام کلیپ آموزشی : تاب آوری و ویژگی های افراد تاب آور – بخش ششم
نام مشاور : مینا عسگری زاده
تعداد کلیپ ها : ۹ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز

مطالب پیوست:

  • روشهایی برای تاب آوری بیشتر(ادامه)

    پذیرفتن تغییر : انعطاف‌پذیری بخش مهمی از تاب آوری است. با یادگرفتن انطباق‌پذیری بیشتر، برای مواجهه با بحران‌های زندگی مجهزتر می‌شوید.

    پرورش خود : هنگامی که استرس دارید به سادگی ممکن است از نیازهای شخصی خود غافل شوید. از دست دادن اشتها، کنار گذاشتن ورزش و خواب کافی نداشتن، همگی واکنش‌های شایع در یک شرایط بحرانی هستند. هرگز از پرورش و رسیدن به خود غافل نشوید. همیشه زمان‌هایی را برای فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برید کنار بگذارید. با مراقبت از نیازهای خود، می‌توانید سلامت عمومی و تاب آوری خود را تقویت کنید و برای مواجهه با چالش‌های زندگی آمادگی لازم را به دست آورید. 

    تقویت مهارت‌های حل مساله : هرگاه با چالش جدیدی مواجه شدید، فهرستی از راه‌های بالقوه‌ای که برای حل مساله به نظرتان می‌رسد درست کنید. راهبردهای متفاوت را آزمایش کنید و بر روی ایجاد روشی منطقی برای حل مساله تمرکز نمائید. با پرورش مرتب مهارت‌های حل مساله در خود، برای انطباق با چالش‌هایی که بروز می‌کند آماده‌تر می‌شوید..….. ادامه دارد

    توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

ضمن تشکر از توجه شما . لطفا پس از انتخاب کلیپ چند لحظه صبر کنید تا آماده نمایش شود.

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.