کلیپ ها- مشاوره ازدواج-مهارتهای ارتباطی در دوران نامزدی-۸

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور ازدواج : مهارتهای ارتباطی در دوران نامزدی – بخش هشتم

مشاور : شقایق فرزاد

تعداد کلیپ ها : ۱۳ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز

تهیه و تدوین : مهندس حسین ابراهیمی


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

مطالب مرتبط و پیوست:

مهارتهای ارتباطی در دوران نامزدی

پنج مهارت مهمی که دختران باید قبل از ازدواج بدست آورند

مردم تصور می کنند که وقتی پسری به سن ازدواج رسیده و شغل مناسبی دارد می تواند مسئولیت یک زندگی را قبول کند و وارد مرحله ازدواج شود. عده ای پا را فراتر گذاشته و تصور میکنند پسر باید اول مدرک تحصیلی خوبی داشته باشد و دوران سربازی را پشت سر گذاشته باشد و در نهایت که صاحب یک شغل آبرومند شد یعنی فرد مسئولیت پذیری است و وقت آن رسیده که ازدواج کند.

 اما شاید کمتر خانواده هایی باشند که مهارت های قبل از ازدواج برای دختران را هم مد نظر داشته باشند!

فرآوری از: هانیه محبوبی – بخش کلوب ازدواج تبیان

مهارتهای مهم و دارای اولویتی که دختران قبل از ازدواج برای دستیابی به آنها و برای داشتن یک زندگی موفق و بعنوان همسر و مدیر منزل ، تلاش مضاعفی انجام دهند.

ادامه از قبل …

سوم-مهارت روانشناسی

روانشناسی علم مطالعه رفتار انسان است و با توجه به این مطالعه رفتار افراد را پیش َبینی می َکند. خوب که به روابط آینده زناشویی دقت کنید متوجه می َشوید که اگر ندانید همسر آینده َتان نسبت به هر کدام از حرکات و رفتار شما چه واکنشی نشان می َدهد، خیلی به دردسر می َافتید. 
شما باید یاد بگیرید که در آینده با همسر و خانواده او چگونه برخورد کنید که هم احترام شما حفظ بشود و هم روابط دوستانه َای بین شما و او برقرار باقی بماند. 
برای جمع َآوری اطلاعات در این مورد شما دو کار می َتوانید انجام دهید: 
۱ به اطرافیان خود توجه کنید. سعی کنید علل موفقیت یا شکست آنها را کشف کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید.
۲ هر قدر هم که روابط گسترده َای با دیگران داشته باشید، باز هم به میزان یک فرد که عمر علمی خود را برای شناخت رفتار مردم صرف کرده است نمی َتوانید اطلاعات جمع کنید. صادقانه می َگوییم هم دایره تحقیقات شما کمتر است و هم علم لازم برای این کار را ندارید. پس از کتاب َهای روانشناسی استفاده کنید. برای شروع، کتاب َهایی را بخوانید که به تفاوت َهای شناختی زنان و مردان پرداخته است.

چهارم-مهارت انعطاف داشتن در مقابل خواسته های دیگران

اگر می َخواهید در سن پایین ازدواج کنید یا قصد ادامه تحصیل بعد از ازدواج را دارید یا حتی شاغل هستید، باید به مسئله مدیریت زمان آگاهی داشته باشید

در جمع َهای خانوادگی چقدر به نظر دیگران احترام می َگذارید؟ تا به حال اتفاق افتاده که به خاطر مادر یا پدر خود کاری را که دوست نداشته َاید، انجام بدهید؟
اگر می َخواهید یک ازدواج موفق و سازنده داشته باشید، باید بتوانید از میزان “من” بودن خود کم کنید. همیشه قرار نیست که همه چیز طبق خواسته شما پیش برود، گاهی باید از خود گذشتگی کنید و به خواسته فرد دیگری راضی شوید. 

پنجم-مهارت آشنایی با فیزیولوژی بدن

مسائل جنسی بخش قابل توجهی از ازدواج را شامل می َشود. از خواندن کتاب َهایی که در مورد فیزیولوژی مردان و زنان است شروع کنید تا میزان اطلاعات شما درباره این موضوع بیشتر شود. 
به خاطر داشته باشید که آشنایی با مسائل جنسی از جمله پیش شرط َهای اصلی ازدواج است. البته اینجا یک هشدار لازم است و آن هم انتخاب نوع کتاب است. مراقب باشید! هر کتابی صلاحیت مشاوره و راهنمایی به شما را ندارد.

زندگی زناشویی زوایای گوناگونی دارد که تا خودتان به آن وارد نشوید، با آنها آشنا نمی َشوید. اما بدانید که هر قدر شما میزان اطلاعات و مهارت َهای خود را بالا ببرید، زندگی موفق َتر و پویاتری خواهید داشت که تنش در آن به کمترین میزان می َرسد. از همین الان به فکر باشید که جاده پر فراز و نشیبی منتظر شماست!

منابع: 
بیتوته، آکا ایران، باشگاه خبرنگاران جوان

……….. ادامه دارد

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.