کلیپ ها – مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش چهارم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش چهارم

مشاور : شقایق فرزاد

تعداد کلیپ ها : ۵ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز

تهیه و تدوین : مهندس حسین ابراهیمی


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

ادامه از کلیپ (مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش سوم)

● تعریف اطلاعات شغلی و حرفه ای
اطلاعات شغلی و حرفه ای، مجموعه اطلاعاتی است که به افراد کمک می کند تا در زمینه تعیین مسیر زندگی شغلی شان، تصمیم گیری کنند. این اطلاعات به بررسی دنیای مشاغل و شناسایی خصوصیات شغلی می پردازد. اطلاعات شغلی و حرفه ای با راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای ارتباط تنگاتنگی دارد، به طوری که به نظر سوپرsuper)، ۱۹۵۷) راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای فرایندی مداوم و پیوسته است که بدان وسیله به فرد کمک می شود تا بتواند شغل مناسبی را انتخاب کند، برای آن آماده شود، به آن اشتغال ورزد و به طور موفقیت آمیزی به اشتغال ادامه دهد. (شفیع آبادی، ۱۳۸۱، ص ۱۶) 
بنابراین در فرایند راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای به مراجعان کمک می شود، از یک طرف به خودشناسی و از طرف دیگر به حرفه شناسی بپردازند. حرفه شناسی از طریق اطلاعات شغلی و حرفه ای حاصل می شود. بنابراین می توان گفت اطلاعات شغلی و حرفه ای، ابزار مناسب و لازمی برای راهنمایی و مشاوره شغلی است. اطلاعات شغلی و حرفه ای مجموعه ای کامل از شرایط شغل، انتخاب شغل و تداوم اشتغال موفقیت آمیز آن است. معرفی مشاغل و فضای کاری مشاغل، میزان نیاز به آن شغل، شرایط ورود و موفقیت در شغل، میزان تخصص و مهارت مورد نیاز و تغییرات آینده شغلی و حرف های بخشی از اطلاعات شغلی محسوب می شود..……ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.