کلیپ ها – مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش سوم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش سوم

مشاور : شقایق فرزاد

تعداد کلیپ ها : ۵ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز

تهیه و تدوین : مهندس حسین ابراهیمی


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

ادامه از کلیپ (مشاوره شغلی برای نوجوانان(حرفه شناسی) – بخش دوم)

شیوه های انتقال اطلاعات شغلی و حرفه ای به دانش آموزان

داشتن شغل مناسب از آرزوهای هر نوجوان و جوان به شمار می آید و انتخاب شغل را می توان از جمله مهمترین انتخاب های یک فرد در طول زندگی اش دانست. 
بر اساس دیدگاه های مختلف، چه انتخاب شغل را فرایند آنی بدانیم، یعنی بر این نظر معتقد باشیم که انتخاب شغل در یک دوره سنی خاص و بدون پیش زمینه خاص اتفاق می افتد، و چه انتخاب شغل را فرایندی تکاملی بدانیم، یعنی بر این عقیده باشیم که انتخاب شغل در طول زمان شکل می گیرد و سال ها طول می کشد تا فرد راجع به مشاغل فکر کند، تصمیم بگیرد و به آن اشتغال ورزد، در هر دو مورد برای این که فرد شغلی را انتخاب کند، می بایست اطلاعات کافی از مشاغل داشته باشد، اصولا تصمیم گیری بدون داشتن اطلاعات، تصمیمات بی پایه و اساس محسوب می شود. اما سوال اینجاست که ارایه اطلاعات شغلی را باید از چه دوره و زمانی شروع کرد؟ بیشتر اندیشمندان بر این نظر هستند که باید از دوره نوجوانی و حتی کودکی این اطلاعات شغلی به افراد جامعه منتقل شود. سوال اساسی بعدی این است، این اطلاعات شغلی و حرف های چگونه و به چه روش و شیوه هایی باید به دانش آموزان انتقال یابد؟ پاسخ به این سوال بحث اصلی مقاله حاضر است. در این مقاله کوشیده ایم، ضمن تعریف اطلاعات شغلی و حرف های و ضرورت و اهمیت و هدف آن، شیوه های آموزش و انتقال آن را به دانش آموزان بیان کنیم. منابع کسب اطلاعات شغلی پایان بخش مقاله است. یکی از اصول مهم تعلیم تربیت، اصل فعالیت است (شریعتمداری- ۱۳۸۰- ص ۲۲). بنابراین از میان شیوه های انتقال اطلاعات شغلی و حرفه ای شیوه ای مناسب تر است که به فعالیت دانش آموزان بیشتر توجه کند. امید است این مقاله مورد توجه و استفاده معلمان و دانش آموزان قرار گیرد.

.……ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.