کلیپها-تعارض در روابط همسران-بخش پنجم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : تعارض در روابط همسران – بخش پنجم

مشاور : الهه نژاد کریم

تعداد کلیپ ها : ۸ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

سبک های غیرمؤثر و مشکل ساز(ادامه)

اجتناب همسران از گفت وگو در مورد تعارض ها، ممکن است به بی احساسی آن ها نسبت به هم – نه احساس تنفر و نه عشق- منجر شود. بر اساس نتایج یک تحقیق در کشور، وجود تعارض های حل نشده موجب افزایش تبادلات رفتاری منفی و کاهش صمیمیت همسران نسبت به هم می شود. هم چنین اکثر تعارض ها در روابط همسران، مربوط به روابط با خانواده ی همسر و فرزندان است تا خود زوجین. در مواجهه با تعارض، بیش تر همسران، به ویژه زنان از روش انفعالی و اجتنابی برای حل تعارض استفاده می کنند و روش هایی مثل سکوت، فرار، انکار و تحریف، به ویژه برای زنان، روش مناسب تلقی شده و اطرافیان نیز به آن توصیه و تشویق می کنند (شفیعی نیا، ۱۳۸۱، ۱۱۲ – ۱۰۸).

به باور دیوید اچ اولسون، تعارض انسان ها در بسیاری جهات شبیه به عملکرد اتومبیل است. او می گوید: «وقتی موتور ماشین در بزرگراه ایراد پیدا می کند، نمی توانیم به راحتی ماشین را رها کنیم و سه روز بعد به آن جا برگردیم و انتظار داشته باشیم که ماشین حرکت کند. هم چنان که، نمی توانیم یک رابطه را به حال خود رها کنیم و موقع برخورد مجدد با آن، انتظار داشته باشیم که مسئله خودبه خود حل شده باشد. مسایل به مرور زمان ناپدید نمی شوند و بنابراین اگر به مسایل ارتباطی توجه نشود، آن ها به تدریج بزرگ می شوند» (اولسون و همکاران، ۱۳۸۸، ۱۹۵).

ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.