کلیپها-تعارض در روابط همسران-بخش سوم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : تعارض در روابط همسران – بخش سوم

مشاور : الهه نژاد کریم

تعداد کلیپ ها : ۸ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

زمینه های پنهان تعارض همسران

زمینه های تعارض همسران به مسایل مالی، فرهنگی، اعتقادی و امثال آن خلاصه نمی شود، بلکه برخی از آن ها پنهان است و برای یافتن آن ها باید تلاش بیش تری کرد. مهم ترین زمینه های تعارض که بار انتزاعی بیش تری دارند، عبارت است از:

بی علاقگی به همسر: بعضی از همسران بدون دل بستگی های عاطفی به همسر، به دلایل شخصی یا اخلاقی، ماندن در زندگی زناشویی را به جدایی ترجیح می دهند. گاهی زندگی با فردی که علاقه ای نسبت به وی وجود ندارد، آستانه ی تحمل فرد را کاهش و زمینه ی تعارض های پی در پی را فراهم می کند.

تقسیم نامتوازن قدرت: تقسیم عادلانه ی قدرت و اختیار در زندگی زناشویی به توافق می انجامد؛ اما تلاش در اعمال قدرت و کنترل وسواس گونه ی همسران، منجر به اختلاف آن ها می شود.

بی توجهی به نیازهای اساسی: عدم توجه به نیازهای اساسی همسر به ویژه نیاز به عشق، نیاز به مهم بودن، آزادی، تفریح و کسب آرامش در محضر خدا، موجب رنجش و ایجاد زمینه ی تعارض می شود.

سبک های شایع مدیریت تعارض

سبک های مختلفی برای حل تعارض از سوی همسران به کار گرفته می شود که برخی سازنده و برخی مخرب است. اینک به سبک های شایع همسران در حل تعارض اشاره می شود.

ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

 

0 در صورت پسندیدن این کلیپ لایک کنید

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.