کلیپها-تعارض در روابط همسران-بخش دوم

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : تعارض در روابط همسران – بخش دوم

مشاور : الهه نژاد کریم

تعداد کلیپ ها : ۸ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

تعارض در روابط همسران، چگونه حل می شود؟

کاهش جاذبه های ظاهری: با افزایش سن، اضافه وزن، بیماری و… ممکن است از جذابیت های زوجین کاسته شود. در ازدواجی که کشش و جاذبه ی بدنی هدف بوده است، با گذشت زمان میل زوجین به یک دیگر کاهش می یابد.

مثلث سازی با فرزندان: وابستگی و محبت افراطی یکی از زوجین به فرزند ممکن است آن ها را از توجه به طرف مقابل غافل کند و موجب اعتراض طرف مقابل شود. والدینی که در مورد تربیت فرزند، رویکرد دوگانه ای دارند نیز تعارضات زیادی را تجربه می کنند.

تفاوت های اعتقادی- مذهبی: زوج هایی که تربیت مذهبی متفاوتی دارند و در خانواده هایی با سطح اعتقادی متفاوت رشد یافته اند، تعارضاتی در زمینه های شرکت در مراسم مذهبی، انجام امور خیریه، انجام وظایف مذهبی و. .. را تجربه می کنند.

تفاوت آداب و رسوم: رسوم و سنت ها در خانواده ها و اقوام مختلف متفاوت است. دوران عقد و سال های اول زندگی زوجین، اوج تجربه ی تعارض به دلیل تفاوت های فرهنگی است.

اختلاف نظر در مسایل اقتصادی: مسایل اقتصادی و معیشتی عامل بسیار مهم تعارضات زناشویی است. عواملی نظیر: چگونگی صرف درآمد، چگونگی سرمایه گذاری، انتظاراتی که با صرف پول برآورده می شود و. .. از موارد اختلاف برانگیز در روابط همسران است.

چگونگی تفریح و مسافرت: محل تفریح، زمان سفر، همراهان سفر و تعریف متفاوت زوجین از تفریح و سرگرمی می تواند موضوع تعارض همسران باشد.

ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

 

1 با تشکر از نظر شما

Leave a Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.