کلیپها-تعارض در روابط همسران-بخش اول

شبکه مشاوران و مدیران چشم انداز- گروه روانشناسی

نام کلیپ : مشاور خانواده : تعارض در روابط همسران – بخش اول

مشاور : الهه نژاد کریم

تعداد کلیپ ها : ۸ کلیپ آموزشی
زمان نمایش : در آپدیت نیمروز در شبکه چشم انداز


 

  • توصیه ها و مطالبی که مشاور محترم شبکه نیز در فایل صوتی زیر به آن پرداخته اند حاوی نکات مهم دیگری است که توجه به آنها بسیار توصیه می شود.

از صبر و شکیبایی شما برای آپلود شدن کلیپ سپاسگذاریم

 

مطالب مرتبط و پیوست:

تعارض در روابط همسران، چگونه حل می شود؟

«تعارض» یک جنبه ی اجتناب ناپذیر ارتباطات انسانی است. هنگامی که دو نفر با یک دیگر صمیمی می شوند، احتمال بیش تری وجود دارد که تعارض را تجربه کنند؛ چراکه در خلال یک ارتباط خصوصی، عادت ها یا تفاوت ها بارزتر می شوند و می توانند آزاردهنده باشند. هرچند تعارض، برای رابطه ی زناشویی خطرناک نیست، چگونگی مواجهه ی همسران با آن می تواند خطرساز باشد.

تعارض، نوعی کشمکش و درگیری است. وقتی برای یکی از همسران، انجام کار، گفتن حرف و یا داشتن فکر و احساس در زمینه ی مسأله ای خاص، مهم و ارزش مند باشد و برای دیگری چنین نباشد، همسران دچار اختلاف سلیقه یا اختلاف نظر می شوند و این، «تعارض» در ارتباط و فرآیند تفاهم را نشان می دهد. ناتوانی در تحمل نظر یا سلیقه ی مخالف، می تواند پیامدی فراتر از مشاجره ی ساده و گذرا داشته باشد و مجموعه ای از الگوهای رفتاری بین زن و شوهر ایجاد کند که نتیجه ی آن خصومت و روابط آشفته باشد. تعارض همسران ممکن است زمینه های آشکار یا پنهان داشته باشد؛ که به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

زمینه های آشکار تعارض همسران

زمینه های آشکار تعارض، در جر و بحث های همسران به زبان می آید و شناسایی آن به دلیل عینی بودن، چندان دشوار نیست؛ که به برخی از آن ها اشاره می شود:

تغییر شخصیتی: ممکن است یکی از زوجین پایداری شخصیت خود را از دست داده و نسبت به سال های اول زندگی، واکنش های بسیار متفاوت و دور از انتظار بروز دهد.

پیش آمد رویدادهای ناخوشایند: پیش آمدهایی نظیر بیماری، سانحه، بیکاری، ورشکستگی و… ممکن است هر دو زوج را بلاتکلیف و سرگردان کرده و روابط را دچار تنش کند. ادامه دارد

شما هم می توانید نظرات خود را در این مورد در شبکه چشم انداز کانال تلگرام به آدرس   @modir1404reg منعکس فرمائید.

 

2 شما هم به این کلیپ رای دهید